24 Haziran 2014

ERİKLİ ÇİKOLATALI UNSUZ KEK ve Cup Of Joy

Bu tarifin yeri ayrı olacak benim için.. Bugüne kadar hep arkadaşlarım için yaptım ekmekleri, kurabiyeleri, kekleri.. ama bu sefer Cup Of Joy için. Cup Of Joy'un leziz kahvelerinin yanında kahve severlere eşlik etmesi için yaptım bu pastayı.
 

Yaklaşık on ay önce tanıştım Cup Of Joy'la. Damak tadıma uygun kahveyi  içebileceğim bi kahveci bulamadığım için öncesinde bir süredir kahve içmeyi bırakmıştım açıkcası.. Cup of Joy hakkında ilk yazıyı Food and Travel'da okudum zannedersem ama emin değilim. Neyse, okuduktan sonra ilk fırsatta gittim denemeye. Bebek'te Yasemin pasajı içerisinde iki masalı küçücük sıcak bir dükkan ve güler yüzlü, enerjik, güzel insanlar.. Yalnızca lezzetli olacağını umduğum kahveyi içme düşüncesiyle gitmiştim oraya oysa! Sütlü kahve pek sevmem normalde, latte de içmem o yüzden, içmezdim.. ilk gittiğim gün canım nedense sütlü kahve istedi ama hani latte sevmiyorum ya.. filtre kahveye de süt koydurup güzelim kahvenin tadını bozasım da yok.. ne içsem ne içsem diye dertlenirken, Emre Bey extra shotlu bi latte hazırladı bana. "Eee.. bu latte güzel bi şeymiş oysa!" dedim kendi kedime böylece. Gel zaman git zaman, haftanın ortalama üç-dört günü orada buldum kendimi. ve sonra, farkettim ki, sabahları işe giderken Cup Of Joy'dan kahvemi alır, kahve hazırlarken bi yandan güzel müzikleri eşliğinde sohbetimizi eder ve öyle geçersem ofise gün ayrı bi iyi geçiyor benim için. Böylece durum şuna dönüştü, sabahları ofise giderken yolluk olarak bir cortado ve ofiste içmek için de şansıma filtre kahve ne varsa. Enfes!  

Çoğunuz tecrübe etmişsinizdir bu anlattıklarımı eminim. Kendi duygularımı paylaşıyorum ama sizdeki yeri, lezzeti ayrıdır tabii..

 
Sadece kahve yapılıyor Cup Of Joy'da, kahvenize eşlik edecek pasta ve kurabiye gibi güzel lezzetler de oluyor genelde ama her gittiğinizde bulabileceksiniz diye bir şey yok. Haa! bir de, sabahları simit. Kahvenin yanında simit yiyeceğimi düşünmezdim hiç ama yenirmiş, üstelik çok da güzel gidiyor beraber.
 
Bu pazar sabahı benim kekimle içildi Cup of Joy'un kahveleri. Çok da yakıştılar birbirlerine :)
 


3 yorum:

beautymorena dedi ki...

Kahvenin kokusu ve kakounun damağıma yapışmasına kadar hissettim. Ne güzel yazmışsınız bayıldım anlatım dilinize.Kaleminize, güzel yüreğinize e birde ELLERİNİZE SAĞLIK...

beautymorena dedi ki...

Bu ne güzel bir metin böyle.. Okurken kendimi o an'da orada, kahve kokusu burnumda kakaoyu damağımda hissetmedim değil. Kaleminize , o güzel yüreğinize, e bir de ELLERİNİZE SAĞLIK :))

çiğdem yılmaz dedi ki...

Ellerine sağlık çok lezizzzz görünüyor, tarifini merakla bekliyorum...